Naši absolventi| Agatha Cimbalová

Agatha Cimbalová

* 1997

Střední škola

Osmileté Gymnázium Jana Keplera (2008 - 2016)
Downe House School (září 2013 - prosinec 2013)

Vysoká škola

University College London, UK, bakalářský obor Biomedical Sciences (nástup 2016)

E-mail

agathacimbalova@gmail.com

Nejoblíbenější předměty

Chemie, Biologie: především ta medická a molekulární, genetika, francouzský jazyk, dějiny umění

Cíle

Chtěla bych být vynikající studentkou, kterou však nedefinuje pouze studentství a známky, ale i její mimoškolní aktivity. Přála bych si být součástí vědeckých i volnočasových spolků a pokračovat s dobrovolnictvím. A v daleké budoucnosti? Toužím být součástí vědeckého týmu v laboratoři zaměřené na molekulární biologii, genetiku či neurovědu nebo pracovat ve farmaceutické společnosti a zachovat si morální hodnoty.

Zájmy

Obdivuji klasické umění, divadlo, film i literaturu a ráda se věnuji sportům. Mezi mé nejoblíbenější patří moderní tanec, ale také tenis, iyengar jóga a různé outdoorové aktivity, především chození v horách.

Představení studenta

Pocházím z Prahy, kde jsem letos odmaturovala na osmileté části Gymnázia Jana Keplera, jež mi po celou dobu studia dávalo neuvěřitelné množství možností jak v akademickém, tak i v osobním životě. Měla jsem to štěstí chodit 8 let do třídy se zajímavými a inteligentními studenty, s nimiž jsme se neustále posouvali dopředu, a zároveň jsem získala spoustu možností pro svůj individuální rozvoj a mohla se soustředit na předměty, jež mě zajímaly.

V sextě jsem vyhrála tříměsíční stipendium na dívčí internátní školu Downe House School ve Velké Británii, které změnilo mou vizi budoucnosti. Byla jsem nucena vybrat si pouze 4 předměty a těm se věnovat 8 hodin týdně, což mi pomohlo v uvědomění si, jaký obor bych chtěla studovat na vysoké škole.

Proč právě Biomedical sciences? Věřím, že jak vědy humanitní, tak přírodní jsou obě výplodem lidského sebeuvědomění. Touha zjistit, proč se vlastně hýbeme, proč dýcháme a jak myslíme, je vlastní všem lidem. Od nepaměti jsme formulovali naše otázky týkající se života a bytí pomocí umění a snažili jsme se na ně odpovědět pomocí vědy a právě ta fascinace lidským tělem je stará jako lidstvo samo.

Spojily se ve mně dvě stránky. Ta první má ráda  krásu a pozorováním oceňuje jedinečnost věcí. Ta druhá má potřebu vše analyzovat a racionálně odůvodňovat. Pochopila jsem, že přírodní vědy jsou ideálním spojením obou mých stránek, protože nám nejen dávají odpovědi a odkrývají tajemství, ale jsou zároveň krásné.

 

Agatha Cimbalová
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.