Naši absolventi| Adéla Zíková| Příchod klidnějších dnů
28. února 2017 Adéla Zíková

Příchod klidnějších dnů

Začátek druhého semestru zde na University of Reading byl pro mě mnohem klidnější než víceméně celý první semestr. Večírky, oslavy a vítání proběhly vesměs v rámci jednoho večera, a tak jsme se s vervou pustili do práce. Hned v prvním týdnu jsme dostali spoustu úkolů a témat, kterým se budeme v různých předmětech během semestru věnovat.

Hlavním zaměřením druhého semestru se pro mě stala klinická psychologie (samozřejmě v mezích teorie, zatím se cítím být docela v pořádku). Zde se budeme zaobírat hlavně tématy jako například OCD, ADHD a schizofrenie. V ostatních předmětech se naopak pohybujeme na bázi praktické, což znamená, že stále píšeme nesčetně mnoho posudků, laboratorních prací a esejů.

Musím říct, že jsem si oproti svým bývalým spolužákům - psychologickým kolegům, povšimla, že jsem jedna z mála, u níž se i ostatní předměty úzce prolínají s mým hlavním zaměřením. Mnoho z nich se musí vypořádat například s biologií, fyzikou či filozofií, za to já se naštěstí soustředím pouze na předměty, které striktně s psychologií souvisejí a dále její témata rozvíjejí. Zaměřuji se tedy hlavně na klinickou, výchovnou, kognitivní či aplikovanou psychologii, což vnímám jako velké plus a jsem velice ráda, že z těchto modulů vytěžím pro svou budoucí praxi mnoho poznatků a zkušeností. Tím pádem mohu říct, že i přes spoustu práce si stále připadám, že se věnuji opravdu tomu, čemu chci, a to mě motivuje k překonávání dalších překážek studentského života zde na Readingu.

Někteří z vás si jistě v mém prvním příspěvku všimli, že jsem se necítila příliš dobře v otázce bydlení. Moji spolubydlící byli velice hluční, netaktní a celkově jsem z nich neměla dobrý pocit. Po návratu z vánočních prázdnin se situace bohužel zhoršila natolik, že jsem se rozhodla k razantnímu kroku, a to odstěhovat se na jinou kolej. K mému překvapení byl tento proces velice rychlý a jednoduchý. Podala jsem žádost a brzy už jsem své kufry nesla vstříc nové, krásné a čisté koleji Stenton Townhouses, kde je mnohem více klidu, zeleně a také je pro mě mnoho věcí (včetně školní budovy) dostupnější. I přes to, že bylo zprvu těžké opustit místo, kde jsem se prvně usadila a již jsem si zde našla kamarády, musím říct, že to byla dobrá volba a cítím se tu vítaná a mnohem spokojenější.

Kromě toho jsem si také našla skvělou aktivitu, která vyplní můj čas - a to práci. 2-3krát do týdne pracuji v Sprinkles Gelato, kde kromě vynikající, pravé italské zmrzliny prodávám také krásně nadýchané vafle a palačinky. Je to pro mě velká změna, neboť jsem dříve pracovala jako průvodkyně, tudíž 2-3 hodiny denně, za to zde strávím v průměru až 8 hodin. Samozřejmě je to pro mě další zkouška, kterou si musím projít. Myslím si, že je důležité vyzkoušet si i prachobyčejnou manuální práci, abychom se poté mohli svobodně a informovaně rozhodnout, co chceme dál s naším životem dělat.

 

Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.