Konference Čtení – cesta ke vzdělání

V úterý 19. října 2021 v Krajské vědecké knihovně v Liberci proběhla již druhá Konference Čtení – cesta ke vzdělání. Jako přednášející a lektoři workshopů byli na konferenci pozváni Hana Košťálová, programová ředitelka Pomáháme školám k úspěchu, Hana Antonína Hegerová, pedagogická konzultantka Pomáháme školám k úspěchu a Aleš Kozák, zástupce ředitele Základní školy a Mateřské školy Ostašov, školy, která je součástí projektu Pomáháme školám k úspěchu již od roku 2015.

Tématu profesní učení učitelů, které vede k lepšímu čtení žáků, se na svém workshopu věnovala Hana Košťálová. Seznámila účastníky se zkušenostmi s kolegiálním profesním učením v projektu. V dílně spontánně vznikly i náměty na spolupráci knihovny a škol, které knihovna plánuje zařadit do svého programu.

Didaktický potenciál textu, jeho společné promýšlení i rozpoznávání možnosti, které texty nabízí pro učení žáků, bylo součástí workshopu Hany Antonínové Hegerové.

Aleš Kozák hovořil o cestě ke společné vizi školy, která je součástí projektu Pomáháme školám k úspěchu již od roku 2015. V krátkém ohlédnutí seznámil účastníky se základními pilíři pro společné učení pedagogů, které je posouvaly ke zlepšování výuky, sledování dopadů na žáka, zavádění čtenářské gramotnosti i dalších moderních metod do výuky.

Konference se účastnili i další zajímaví hosté, např. prof. PhDr. Jiří Trávníček, M.A. z Ústavu pro českou literaturu AV ČR, v.v.i.

Jsme rádi, že si díky našim lektorům mohli účastníci poskládat obrázek o tom, o co v projektu usilujeme, jak na to jdeme a kam se chceme dostat.

Celý program Konference naleznete ZDE. 

Další aktuality

Všechny články