Veronika Šilhanová

* 1998

Střední škola

OPEN GATE - gymnázium a základní škola, absolvováno 2017

Vysoká škola:

CEVRO Institut, zahájeno v roce 2017

Emailová adresa

verca.bu@gmail.com

Nejoblíbenější předměty

Globální politika, Enviromentální vědy a systémy

Cíle

Nynějším cílem je úspěšně dokončit studium Hospodářské politiky na vysoké škole CEVRO Institut. Mým dlouholetým snem je být europoslancem a podílet se na řešení problémů týkajících se enviromentální problematiky a dalšími globálními problémy s tím spojené. Dále jsem si však vědoma toho, že i šíření povědomí o těchto problémech je velice důležité. Z toho důvodu by mi také nevadilo být IB učitelkou ESS nebo Globální politiky na nějaké podobné škole, jako je právě Open Gate.

Zájmy

Mezi mé hlavní zájmy patří sport, a to především tenis a florbal. Co se týče mých dovedností, hraji již 13 let na klavír a chodila jsem do muzikálového sboru Campanella. Když si chci odpočinout, tak ráda jezdím na bruslích, trávím čas se svými domácími mazlíčky, nebo přáteli či rodinou.

Představení studenta

Narodila jsem se v Brně, ale po nějakém čase jsme se přestěhovali do malého městečka na Vysočině - Bystřice nad Pernštejnem. Do páté třídy jsem však opět nastoupila v Brně a po jednom roce studia na ZŠ Svážná jsem dostala úžasnou možnost studovat za laskavého příspěvku Nadace The Kellner Family Foundation na osmiletém gymnáziu Open Gate. Open Gate mě vychovalo a dalo mi jistý směr, kterým se chci v budoucnu zaobírat. Přeci jen osm let, které jsem zde měla možnost žít a studovat, je skoro polovina mého života a já jsem za tuto šanci velice vděčná. Své studium jsem zakončila českou maturitou a IB certifikáty z angličtiny, vizuálního umění, globální politiky a enviromentálních věd. 

Volba vysoké školy byla poněkud složitější. Díky IB jsem si vybudovala blízký vztah ke Globální politice a ESS, avšak najít vysokoškolský předmět tomu podobný bylo velice složité. Z toho důvodu jsem se musela hlásit i na přírodovědecké fakulty na obor Ochrana životního prostředí, což nebylo přesně to, co jsem hledala. Jedině CEVRO Institut nabízí předmět, který bych chtěla studovat a jsem ráda, že díky laskavému příspěvku na mé univerzitní výdaje mohu studovat to, co doopravdy chci. 

Veronika Šilhanová
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.