Tomáš Marťák

* 1997

Střední škola

Gymnázium Plzeň, Mikulášské nám. 23, ČR, absolvováno 2016

Vysoká škola

University of Glasgow, UK, zahájeno 2016

E-mail:

tomas.martak@gmail.com

 

Nejoblíbenější předměty

chemie, biologie, matematika

Cíle

Chtěl bych vystudovat obor pod biochemií na zahraniční universitě, ideálně alespoň na magisterský titul, a při studiu se i nadále věnovat hudbě, sportu a cestování.

Zájmy

Hra na příčnou flétnou a klavír, literatura, kreslení, vaření.

Představení studenta

Narodil jsem se v Plzni, ale od věku tří let jsem bydlel s rodinou v Kalifornii, kde mě matka doma učila do 8. třídy. Přechod do českého školství ve věku 13 let byl zpočátku značně obtížný, ale nakonec jsem se prokousal až ke Gymnáziu Plzeň, Mikulášské nám. 23. Čtyřleté studium na tomto ústavu ve mně zanechalo mnoho a počet mých zájmů se snad i právě díky němu rozšířil. Učitelé mně umožnili navštěvovat řadu různých soutěží a olympiád, díky kterým jsem se začal více zajímat o biologii, chemii a dokonce i o angličtinu. Už ke konci druháku jsem si umínil, že budu usilovat o studium biologické vědy v anglicky mluvící zemi.
 
Teď díky podpoře Nadace The Kellner Family Foundation mohu studovat na University of Glasgow ve Skotsku. Univerzita nenabízí však jen semináře, ale i širokou škálu sportovních a hudebních klubů, možností pro dobrovolnictví a nakonec i množství studijních programů pro úspěšné studenty, do kterých se mi snad poštěstí se zapojit. Po dokončení titulu bych rád pokračoval výzkumem a pomáhal tím příští, ale možná i dnešní, generaci.

 

Tomáš Marťák
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.