Tereza Milošová

* 1998

Střední škola

Gymnázium Brno, Slovanské náměstí (2013 - 2014); OPEN GATE - gymnázium a základní škola (2014 - 2017)

Vysoká škola

St John's College, University of Cambridge (zahájeno 2017); tříletý obor Law

Email

tereza.milosova@gmail.com; tm614@cam.ac.uk

Nejoblíbenější předměty

literatura, jazyky, ekonomie

Cíle

Mým aktuálním cílem je úspěšně ukončit bakalářské studium práv na univerzitě. Svoji vysokoškolskou zkušenost bych si chtěla co nejvíce užít i tím, že se zapojím do studentských klubů a projektů, například do redakce univerzitních novin. Po získání titulu bakaláře bych ráda pokračovala ve studiu magisterském a v akademické sféře bych chtěla zůstat.

Zájmy

literatura, divadlo, historie starověku, cizí jazyky

Představení studenta

Narodila jsem se v Uherském Hradišti, kde jsem navštěvovala místní osmileté gymnázium. V patnácti letech jsem se odstěhovala do Brna na internát, odkud jsem však po roce přestoupila na gymnázium Open Gate. Na Open Gate jsem složila jak českou maturitu, tak i mezinárodní maturitu International Baccalaureate, a to z biologie, ekonomie, angličtiny, matematiky, češtiny a španělštiny.

Ve volném čase ráda běhám, čtu a chodím do divadla, na operu či balet. Kdykoli je to možné, tak cestuji. Doposud se mi nejvíce líbilo v Maroku a v Izraeli. Baví mě učit se nové jazyky, mluvím česky, anglicky, španělsky a mám základy francouzštiny. Začala jsem se taky sama učit korejštinu a s tímto jazykem bych chtěla pokračovat i na univerzitě. Dále bych se chtěla i nadále věnovat dobrovolnictví. Doposud jsem například učila děti jazyky a lyžování a pracovala v domově pro seniory.

Právo jsem si vybrala kvůli tomu, že mě jako akademický obor fascinovalo jak svou společenskou důležitostí, tak i nutností přesné analýzy a logické argumentace. The University of Cambridge je pro studium tohoto oboru ideální nejen kvůli kvalitě výuky samotné, ale i díky inspirativnímu prostředí, kterého bych chtěla plně využít.

Tereza Milošová
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.