Romana Kašparová

* 1990

Střední škola

osmileté gymnázium OPEN GATE, ČR, absolvováno v roce 2010

Vysoká škola

University of Chester, UK, od roku 2010

Ostatní

V roce 2012/13 pracovní stáž v Panama City - účast na projektech ochrany želv (10.9.-22.10.2012) a výchovy a vzdělávání dětí a dospělých (23.10-11.12.2012).

Nejoblíbenější předměty

okruh humanitních studií, španělský jazyk

Cíle

Úspěšně dokončit univerzitu a poté procestovat kousek světa.

Zájmy

tanec, hudba, zpěv, sport (plavání, běh, volejbal), četba, posezení s přáteli, procházky, film

Představení studenta

Když jsem se před pěti lety dozvěděla, že K203 (pod tímto číslem jsem absolvovala přijímací řízení na OPEN GATE) byla přijata na osmileté gymnázium OPEN GATE, vůbec jsem nevěděla, co mě čeká. Jen jsem tušila, že je to obrovská šance.

Škola mi umožnila pokračovat ve výuce břišních i latinsko-amerických tanců a také s mým oblíbeným sólovým zpěvem. Zapojovala jsem se do nejrůznějších aktivit. Podařilo se mi získat bronzový a stříbrný certifikát Programu Edie (The Duke of Edinburgh´s Award), zúčastnila jsem se FICE kongresů (Sarajevo, Finsko) a turnajů Debatní ligy. Věnovala jsem se dekoraci haly na koleji, organizovala Blue Van festival a navštěvovala domov důchodců a dětí s dýchacími potížemi v Říčanech. Zkrátka jsem nepromeškala žádnou příležitost.

Na jaře 2010 jsem úspěšně odmaturovala, avšak tím to zdaleka nekončí. Díky stipendiu, které mi poskytla Nadace Educa, jsem si mohla vybrat školu v zahraničí a vypravit se na náročný výlet za univerzitním studiem na University of Chester, UK.

Romana Kašparová
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.