Petr Doležal

* 1995

Střední škola

Gymnázium Zikmunda Wintra, Rakovník (dokončeno 2015)

Vysoká škola

University of Cambridge, Trinity College, UK; obor Natural Sciences (imatrikulace 2015)

E-mail

pd423@cam.ac.uk

Nejoblíbenější předměty

matematika, fyzika, IT, jazyky (angličtina, francouzština, japonština)

Cíle

Mým nejvyšším cílem je pomoci lidstvu přesunout se na cestu udržitelného rozvoje a utíkat po ní co nejrychleji. Prakticky to zatím znamená dostudování vysoké školy, strávení nějakého času výzkumem, abych i já přispěl nějakou částí k lidskému vědění, vedení a vzdělávání studentů mladších generací ... Dál jsou kostky ale stále ještě nevrženy.

Zájmy

Krom předmětů, které teď studuji na univerzitě, mě baví i všelijaké ostatní vědní disciplíny jako jsou psychologie, sociologie, lingvistika, filozofie, ... Mimo nabývání vědomostí rád vesluji, tancuji ve folklórním souboru a věnuji se skautingu.

Představení studenta

Už od narození jsem byl vždy veden ke zvědavosti a radosti z poznání, a to mi, troufám si říct, vydrželo až dodnes. Na střední škole jsem se vždy zajímal o to, co můžu dělat navíc a dost mi k tomu pomohly různé předmětové olympiády a lidi, se kterými jsem se na nich poznal. Klíčovými se staly korespondenční semináře, především fyzikální seminář Fykos, které mi pomohly poznat nadané vrstevníky z celé republiky, stejně jako inspirativní vysokoškoláky-organizátory. Během tohoto období jsem v místním skautském středisku také postupně poznával, jak hodnotné jsou skautské principy a jak důležité je jejich předávání dál. Rok před maturitou jsem si ještě, díky místnímu folklórnímu souboru, zamiloval české a slovanské tradice, od tanců a písniček, po vlastenecký význam vína a piva.

Po přijetí na zahraniční vysokou školu jsem bohužel musel spoustu z těchto aktivit omezit, ale v úžasném prostředí Cambridge jsem si rychle našel nové vyžití, a to jak v podobě nových sportů (veslování, šerm, vodní pólo), tak v nejrůznějších studentských činnostech (studentská unie, efektivní altruismus, fyzikální, matematické a jiné vědecké spolky, ...). Díky rozhovorům s lidmi z celé zeměkoule a s nadanými studenty studujícími všemožné předměty, v lecčem získávám nový pohled na svět a jen se těším, kam mě celá tahle zkušenost dovede.

 

Petr Doležal

Všechny články

Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.