Nikita Stěpaněnko

* 1995

Střední škola

Gymnázium a Hudební škola hl.m. Prahy (dříve Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením) 2010 - 2014

Vyšší odborné

Pražská Konzervatoř 2014 - 2016

Vysoká škola

Manhattan School of Music, USA; zahájeno 2016

E-mail

nicquitae@seznam.cz

Nejoblíbenější předměty

klavír, hudební teorie, dějiny hudby, sborový zpěv, klavírní literatura; dříve na střední rovněž : anglický jazyk, německý jazyk, dějepis, zeměpis

Cíle

stát se klavírním virtuózem a hrát přednostně českou vážnou hudbu; koncertovat po světě a dělat lidem radost a zážitky ze své hry

Zájmy

sborový zpěv, čtení historických knížek či životopisů světových muzikantů, plavání, učení se cizích jazyků

Představení studenta

Narodil jsem se v Praze rok poté, co mí rodiče emigrovali do ČR z Ruska. V šesti letech jsem začal hrát na klavír a chodil jsem do ZUŠ Ilji Hurníka, avšak až do 14 let to byl pouze jeden z mých koníčků spolu s tenisem či karate. V mé rodině jsou muzikanti z matčiny strany, zejména můj dědeček byl velmi nadaný muzikant, klavírista, dirigent a skladatel.

Po páté třídě základní školy jsem se dostal na osmileté gymnázium CH. Dopplera, odkud jsem po kvartě přestoupil na Hudební Gymnázium na Žižkově a v této škole jsem se pevně rozhodl, že hudba je mým smyslem života, naplňuje mě a donekonečna mě baví. Zejména jsem vděčný své profesorce na klavír, MgA. Haně Dvořákové, která mě mnohému naučila. Po odmaturování jsem se rozhodl využít možnost jít do pátého ročníku na Pražskou konzervatoř a po dvou letech jsem tuto školu absolvoval s vyznamenáním a během těchto let jsem měl tu čest dvakrát si zahrát s orchestrem a účastnit se různých klavírních soutěží.

Od roku 2016 studuji na Manhattan School of Music, kam jsem se dostal přes obtížná přijímací řízení. Tato světová škola je v New Yorku, kde se nacházejí Mekky klasické hudby - světové sály Carnegie hall či Metropolitan Opera (Lincoln Center). Během pouhého roku jsem se dokázal zlepšit jak ve hře na klavír, tak v angličtině či hudební teorii a důkazy mého snažení mohou být ceny ze soutěží v Itálii či USA (2017). 

Nikita Stěpaněnko
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.