Monika Mimrová

* 1991

Střední škola

Střední škola hotelnictví a podnikání SČMSD, Hronov, obor Hotelnictví a turismus; absolvováno v roce 2010

Vysoká škola

Vysoká škola finanční a správní, obor Řízení podniku a podnikové finance; zahájeno v roce 2010

Nejoblíbenější předměty

řízení podniku, účetnictví, ekonomie

Cíle

Mým současným cílem je především dostudovat vysokou školu a následně si samozřejmě najít práci, která se bude týkat vystudovaného oboru. Nejvyšším cílem, kterého bych ale jednou chtěla dosáhnout, je podnikání v oboru gastronomie.

Zájmy

cestování, sport, kultura, literatura, hudba

Představení studenta

Jsem taková malá cestovatelka. Základní školu jsem díky poměrně častému stěhování studovala celkem ve třech městech České republiky. Nejdelší dobu jsem ji ale studovala a zároveň i dokončila ve Vrchlabí. Poté jsem vystudovala Střední hotelovou školu, kterou jsem studovala také ve Vrchlabí. Zde mě velice zaujala ekonomie. Zároveň mě studium na hotelové škole přivedlo i k poznání, že bych jednou v tomto oboru chtěla podnikat. Proto jsem se rozhodla, že po skončení středoškolského studia zkusím své štěstí ve studiu na ekonomicky zaměřené vysoké škole.

Vybrala jsem si tedy obor Řízení podniku a podnikové finance na Vysoké škole finanční a správní v Praze, který se věnuje obojímu, tedy studiu ekonomie a řízení podniku. Jelikož mě podnikání velice zaujalo, zatím alespoň teoreticky, rozhodla jsem se pro psaní bakalářské práce znějící na téma Podnikatelský záměr na založení firmy. Zvolila jsem si založení penzionu, abych zjistila své případné možnosti a získala potřebné informace pro uskutečnění svého snu, tedy jednou podnikat v gastronomickém oboru. Letos v červnu, po zdárném dokončení bakalářské práce a splnění zkoušek v posledním zkouškovém období, jsem úspěšně absolvovala bakalářské studium na této škole.

S postupem času jsem zjistila, že bych chtěla mít úplné vysokoškolské vzdělání a získat tak co nejvíce informací o podnikání. Proto jsem se rozhodla ještě letos nastoupit na dvouleté magisterské studium a pokračovat ve studiu v oboru Řízení podniku a podnikové finance, ve kterém mi svou podporou velice pomůže Nadace The Kellner Family Foundation, za což jí velice děkuji.

Monika Mimrová
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.