Marek Skalník

* 1997

Střední škola

Osmileté gymnázium Open Gate School, absolvováno 2016

Vysoká škola

The University of Manchester, UK, čtyřletý obor Management, od roku 2016

E-mail

marek.skalnik@gmail.com

Nejoblíbenější předměty

Ekonomie, španělský a anglický jazyk, Theory of knowledge

Cíle

Vždy jsem byl fascinován ekonomickými teoriemi a jejich využitím ve společnosti. Přestože nepochybuji o jejich uplatnění a funkčnosti, pracují především s čísly a modely, a to za předpokladu že společnost je čistě racionální. Během svého bakalářského studia bych rád prozkoumal iracionality světa podnikání, managementu a financí, a jejich vliv na jednotlivce. Především bych chtěl uplatnit tyto poznatky a zkušenosti na své osobní podnikatelské projekty, popřípadě v budoucím zaměstnání. Později plánuji vycestovat do asijské metropole Hong Kong, ať již se jedná o počátek pracovní kariéry či magisterské studium. Zde bych rád naplnil svůj plán propojení asijské a tuzemské ekonomiky, či obecné budování vzájemných obchodních a politických vztahů.

Zájmy

Rád aktivně rozvíjím svou znalost cizích jazyků především psaním esejí a  krátkých povídek, ale také nepohrdnu klasickým hollywoodským filmem či španělskou telenovelou. Ve volném čase se rád věnuji vaření, schopnost kterou bezpochyby využiji na vysoké škole, jelikož nic nevypovídá o dospělosti a samostatnosti víc nežli perfektně udělaný steak či italské lasagne. Potrpím si na kvalitní kávu, dobrou hudbu a pohodlné křeslo.

Představení studenta

Pocházím Chomutova, města hokejových legend. Tak jako většina malých chlapců jsem chtěl být hvězdou českého ledního hokeje, jejíž jméno by uznávali až v NHL. Začal jsem již od svých tří let a celých deset let jsem byl přesvědčen o svém poslání profesionálního sportovce. Na základní škole jsem byl průměrný student, jehož největší akademická ambice byla místní gymnázium. Během této životní etapy se mi naskytla možnost navštívit gymnázium Open Gate, které se mé mladé dvanáctileté mysli jevilo jako nedosažitelná ambice. Už na první pohled jsem byl okouzlen přátelskou atmosférou a přívětivostí akademického personálu. V ten moment, jako by ve mně něco přecvaklo, jsem věděl jakou cestou se vydat. Než jsem se nadál, tak již jsem začínal svůj první rok na gymnáziu Open Gate, kde jsem za laskavé podpory Nadace The Kellner Family Foundation studoval celých šest let.

Na Open Gate jsem našel své pravé já, objevil svou vášeň a životní potenciál. Z akademické stránky jsem se naučil více nežli jsem považoval za možné, ale přesto se jedná pouze o frakci celkové životní zkušenosti, kterou mi studium na Open Gate přineslo. Uvědomil jsem si, že pomáhat druhým je stejně tak důležité jako osobní růst a úspěch, přičemž jsem se věnoval širokému spektru dobročinných projektů. International Baccalaureate Diploma otevřel mou mysl novým možnostem a pomohl mi nalézt svůj životní cíl. Moje životní cesta teprve začíná. Nevidím její konec, ale ať již je jakákoliv, vím že je ta správná.

 

Marek Skalník
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.