10. prosince 2014 Lukáš Růžička

Vzhůru ke kariéře…

Poslední dny na univerzitě byly velmi stresující – bakalářská práce ve francouzštině, vyřizování veškeré francouzské byrokracie a závěrečné zkoušky. Do toho všeho ještě snaha získat budoucí zaměstnání a samozřejmě poslední rozlučkové snídaně, obědy a večeře.

Vše začalo bakalářskou prací. Noci strávené nad tímto stostránkovým dokumentem nebyly ničím příjemným. Ovšem na svou práci jsem byl v závěru pyšný a odevzdával jsem jí s pocitem, že hůře než „za dvě“ by to nemělo být. Ovšem opak byl pravdou. Profesor mi řekl, že horší už to být nemohlo, a že mne k promoci nepustí. Pro mne to byl neskutečný šok – v tu chvíli jsem si nedovedl představit, co bude příští rok – budu moc nastoupit do zaměstnání? Budu muset platit celoroční školné? Opakovat všechny předměty? Věřte mi, pocit, se kterým jsem odjížděl ten den ze školy, opravdu nebyl příjemný. Seděl jsem doma a začal vyřizovat veškeré nezbytnosti. Ovšem v pozdních večerních hodinách jsem přijal telefon od zkoušející komise, že se shodli na tom, že moje práce opravdu nebyla špatná, a že profesor mne neměl z nějakého důvodu v oblibě, a proto mne chtěl nechat propadnout. Nakonec mi oznámili, že jsem prošel a k promoci samozřejmě můžu. Mé pocity se rázem obrátily a já místo nezbytností k prodloužení studia začal vyřizovat nezbytnosti k ukončení. V červenci jsem se tak zúčastnil promoce ve Velké Británii, kde jsem obdržel diplom a titul BBA s klasifikací 2.1 (Honours).

Během posledních měsíců se mi podařilo získat pracovní místo v mezinárodní firmě KAMAX, kde od července působím na pozici trainnee v oddělení controllingu. V rámci tohoto programu se ve firmě učím o našem byznyse, o tom, jak firma funguje a samozřejmě se každým dnem zdokonaluji v mém oboru. Každé čtyři měsíce měním zemi působení, abych měl šanci poznat pobočky po celém světě. První rotací jsem si prošel v Německu, kde jsem působil na Holdingu a tím tak pochopil strukturu skupiny KAMAX a zároveň se seznámil s lidmi, kteří odtud koordinují jednotlivé pobočky. Momentálně jsem na čtyři měsíce v České republice v Turnově, kde se učím tomu, jak funguje výrobní pobočka, a kde se mám šanci naučit více prakticky zaměřenému controllingu ve výrobní společnosti. Tento program mne velmi naplňuje a odhodlání a zapálení všech zaměstnanců mne jen motivuje dále se vzdělávat a zdokonalovat v tom, v čem bych jednou rád zůstal působit.

Co se týče mých plánů do budoucna, vše je ještě velmi otevřené. Rád bych zůstal ve firmě KAMAX, kde momentálně působím a dále se vzdělával a rozvíjel v okruhu financí. Po skončení tohoto programu bych si rád dokončil magisterské vzdělání a popřípadě zkusil zabojovat o titul CFA (Chartered Financial Analyst) nebo CIMA (Chartered Institute of Management Accountants). Ale to vše je hudbou budoucnosti.

Všeho výše zmíněného bych samozřejmě s největší pravděpodobností nemohl dosáhnout bez podpory rodiny, přátel, profesorů a Nadace The Kellner Family Foundation. Tímto bych tak chtěl všem poděkovat za podporu a za to, že mi dodávali sebedůvěru. Nadaci The Kellner Family Foundation bych též chtěl poděkovat za devítiletou finanční podporu, díky které jsem mohl studovat na renomovaných školách světa.

Děkuji!
 

Všechny články

10. prosince 2014

Vzhůru ke kariéře…

Poslední dny na univerzitě byly velmi stresující – bakalářská práce ve francouzštině, vyřizování...

Více
27. února 2014

12. května

„12. května, to je zítra.“ Tuto větu nám od začátku tvrdil vedoucí bakalářských prací. 12....

Více
11. prosince 2013

Poslední rok v Remeši

Je to více než tři roky zpátky, kdy jsem vážil kufry do Velké Británie a kdy jsem nevěděl,...

Více
4. července 2013

Konečná ve městě módy a šarmu

Stáž ve městě módy a šarmu se mi začala rychle chýlit ke konci....

Více
4. března 2013

Na západoevropské židli se sedí úplně stejně...

Poslední týdny před Vánocemi byly jedny z nejtěžších období....

Více
26. listopadu 2012

Rok 2012 – rok plný změn!

Velká Británie. Země, kde jsem strávil dva roky svého života a se kterou jsem se musel koncem...

Více
26. října 2012

Rok 2012 – rok plný změn!

Velká Británie. Země, kde jsem strávil dva roky svého života a se kterou jsem se musel koncem...

Více
6. července 2012

Nashledanou Británie! Dobrý den Francie!

Spolu s koncem června pro mne přišel i konec života ve Velké...

Více
29. února 2012

Příště již z Remeše ...

Život v Anglii se blíží pomalu ale jistě ke konci. Zbývá mi posledních pár týdnů, kdy mám čas...

Více
17. listopadu 2011

Půl roku

Přesně tak dlouho to trvalo, co jsem neviděl své přátele z Lancasteru. Během prázdnin jsem...

Více
27. června 2011

Čáry přes rozpočet všude, kam se podívám...

Není nad to si všechno naplánovat dopředu. Odlet z univerzity...

Více
4. března 2011

Druhý semestr – hektičnost nebo jen příjemně...

Ještě před třemi týdny jsem si myslel, že první ročník je lehký...

Více
15. listopadu 2010

Další začátek …

Již více než měsíc mám tu příležitost chodit na přednášky na univerzitě v Lancasteru, která...

Více
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.