Lubomír Smrček

* 2000
VYSOKÁ ŠKOLA/UNIVERZITA:

The University of Edinburgh, UK

OBOR:

Ecological and Environmental Sciences

EMAIL:

luba.smrcek56@gmail.com

Nejoblíbenější předměty

matematika, fyzika

Cíle

Mým celoživotním cílem je dělat věci (ať už jsou jakékoli) nejlépe, jak to jen dovedu. Vzhledem k výběru mého oboru je jasné, že to nejlepší ze sebe budu vkládat do zlepšení života na Zemi.

Zájmy

Lehce mě dokáží uchvátit krásy přírody, televizní dokumenty a procházky v krajině jsou toho součástí. Mou druhou vášní je tvorba filmů. Začíná to nápadem, pokračuje scénářem, přípravou, natáčením, střihem… Výsledek je vždy sladkou odměnou. Obdivuju lidi, kteří mají velmi dobrý všeobecný přehled. Ve volném čase se snažím dělat vše, abych se jim alespoň přiblížil.

Představení studenta

Během svého zážitky bohatého života jsem žil na vesnici, ve městě a rok dokonce v brazilském velkoměstě. Poznal jsem tamní kulturu, způsob myšlení, humor, naučil jsem se portugalštinu, viděl nevídané a také jsem se tam definitivně rozhodl studovat životní prostředí.

Za největší výzvu tohoto století považuji „boj“ se změnou klimatu. Vnímám ji jako ohromnou motivaci ke svému studiu a zároveň cítím povinnost tyto problémy řešit.

Rád bych v budoucnu spojil to nejlepší, co umím, a během pozdějších terénních výzkumů chci vše dokumentovat na kameru a seznámit společnost s nejvážnějšími environmentálními problémy.

Studium na střední škole jsem měl aktivní. Využíval jsem možností soutěžit v olympiádách (mnohokrát úspěšně), ve středoškolské odborné činnosti, v soutěžích krátkých videí či jsem se obohatil o zkušenosti během YODA mentoringu a dobrovolnických akcí Rotary. Objevil jsem se i v televizi v týmových soutěžích.

Odmalička se věnuji hře na kytaru, rád zpívám. Mým zatím nesplněným přáním je mít rockovou kapelu a zažívat koncertní atmosféru z pódia.

Lubomír Smrček
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.