Kateřina Petrusová

* 1998

Střední školy:

St. Gilgen International School 2015-2017

1st International School of Ostrava 2006-2014

Vysoká škola:

The University of Edinburgh, čtyřletý obor Sociologie a Psychologie, zahájeno 2017, předpokládané dokončení v roce 2021 titulem Master of Arts

E-mail:

katerinaa.petrusova@gmail.com

Nejoblíbenější předměty

dějepis, španělština, anglická literatura, psychologie

Cíle

Věnovat se jen tomu, co mě opravdu baví a vážit si sama sebe natolik, abych si za tím vždy stála.

Zájmy

divadlo, psaní, četba, tanec, hra na hudební nástroje, jóga, turistika

Představení studenta

Od svých čtyř let, kdy jsem se naučila číst a hrát na flétnu, se věnuji jak hudbě, tak psaní. Když jsem ve svých sedmi letech nastoupila na 1st International School of Ostrava, přibyly k mým zájmům i jazyky. Dodnes si pamatuji, jak jsem se první den školy vrátila domů a na sedačce se vztekala, že na školu, jejíž jazyku výuky nerozumím, zkrátka chodit nebudu. Ve snu by mě nenapadlo, že k angličtině posléze přibude i španělština, a mé amatérské literární výlevy se začnou projevovat nejlépe ve všech třech najednou.

V roce 2015 jsem díky velkorysému stipendiu přestoupila na mezinárodní internátní školu v malebné vesničce St. Gilgen v Rakousku, abych tam završila středoškolské vzdělání maturitou International Baccalaureate a nadále se věnovala hudbě zpěvem ve sboru, hrou na lesní roh a na klavír či různým sportovním aktivitám, kterých škola nabízela požehnaně. Odtud vedla má cesta až na University of Edinburgh ve Skotsku, kde jsem nyní dokončila první ročník a kde, navzdory stereotypu o deštivém počasí, slunce svítí častěji, než kdekoli jinde, kde se mi doposud poštěstilo žít. Kam mi bude svítit dál, to nevím, ale vzhledem k tomu, že mě psaní naplňuje dodnes, bych se po zakončení studia ráda věnovala novinařině. Má zkušenost v Rakousku i ve Skotsku mě naučila, že lze dokázat všechno, jen se člověk nikdy nesmí vzdát. Tak snad to vyjde i tentokrát.

Kateřina Petrusová
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.