Kateřina Kobzová

* 1992

Střední škola

Caterham School, UK, absolvováno 2011

Vysoká škola

University College London, Economics, UK, studium zahájeno v roce 2011

E-mail

katkakobzova@seznam.cz

Nejoblíbenější předměty

Ekonomie, Matematika

Cíle

Úspěšně dokončit studium a najít si práci, která mě bude bavit.

Zájmy

cestování, četba, sport, přátelé, hudba

Představení studenta

Narodila jsem se v Plzni, kde jsem také prožila prvních 11 let svého života. Středoškolské studium jsem rokem 2005 započala v Praze na šestiletém Gymnáziu Jana Nerudy. V roce 2008 jsem se zúčastnila výběrového řízení v rámci programu HMC (Head Master Conference) a získala plné stipendium na rok studia na Caterham School, soukromé střední škole ve Velké Británii. V průběhu školního roku se škola rozhodla nabídnout mi Evropské stipendium, které mi umožnilo studovat na této škole druhý rok a zároveň zde své středoškolské studium dokončit.

Místní systém středoškolské výuky mi vyhovoval zejména díky možnosti soustředit se na menší počet předmětů, v mém případě matematiku, pokročilou matematiku, ekonomii, politologii a fyziku. Toto studium mi dále pomohlo zdokonalit se v anglickém jazyce a zároveň se s jistotou rozhodnout, jakému oboru bych se chtěla věnovat na vysoké škole.

V roce 2011 jsem byla přijata ke studiu ekonomie na několika prestižních vysokých školách ve Velké Británii a rozhodla jsem se pro University College London. Nadace The Kellner Family Foundation  mé studium z části finančně podporuje, za což jsem velmi vděčná.

Kateřina Kobzová
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.