Karolína Horská

* 1996

Základní škola

Základní škola a základní umělecká škola Šmeralova v Karlových Varech se zaměřením na hudbu, absolvováno v roce 2007

Střední škola

První české gymnázium v Karlových Varech, 2007-2009

Osmileté gymnázium Open Gate, absolvováno v roce 2015 s mezinárodní maturitou IB i českou maturitou

Vysoká škola

Maastricht University, bakalářské studium, obor Evropské právo, zahájeno 2015

Email:

09horska@opengate.cz

Nejoblíbenější předměty

Dějepis, Francouzština, Angličtina

Cíle

Především úspěšně dokončit vysokoškolské studium a poté se uplatnit v oboru a tím tak pomoci k rozvoji, jak zde v České republice, tak i na mezinárodním poli. Ráda bych předala společnosti veškeré vzdělání a zkušenosti, které při tak výjimečné příležitosti, jakou studium v zahraničí bezpochyby je, získám.

Zájmy

sólový a sborový zpěv, mezinárodní konflikty, historie, knihy s hlubokou myšlenkou, kvalitní oscarové filmy, běh, jízda na kole a plavání

Představení studenta

Narodila jsem se na západě Čech, v Karlových Varech proslulých svými léčivými prameny a filmovým festivalem. Jako žákyně základní školy jsem se velmi intenzivně věnovala studiu hudby, ale po mém nástupu na gymnázium Open Gate se můj život ubíral zcela jiným směrem. Začala jsem se věnovat cizím jazykům a historii a již od tercie jsem snila, že se podívám dál, než za hranice babického areálu. 

Tento sen mi z velké části umožnila Nadace The Kellner Family Foundation, když mi přislíbila podporu při studiu na univerzitě v Nizozemsku, v centru evropského dění. Právě tuto zemi jsem si vybrala pro její otevřenost a vlídnost vůči studentům přicházejícím ze zahraničí, pro její vyspělost a mezinárodní charakter. Tomuto popisu odpovídá i Maastrichtská univerzita, kterou jsem si jako předního představitele ve vzdělávání zvolila jako ideální vysokou školu pro studium tříletého bakalářského studia evropského práva, ráda bych zde ovšem pokračovala i ve francouzštině a přiučila se i trochu holandsky. Kam mě osud zavane dál, to nevím. Nicméně pevně věřím, že studium úspěšně dokončím, doplním ho o titul magisterský a poté své vzdělání uplatním pro pozitivní rozvoj společnosti, ve které žiji a jejíž osud mi není lhostejný.

Karolína Horská
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.