Jitka Vrtělová

* 1991

Střední škola

Gymnázium Jakuba Škody, Přerov, Česká republika (2006-2008; 2009-2011)
Corning Union High School, Corning, Kalifornie, USA (2008-2009)

Vysoká škola

Aberystwyth University, Wales, UK (2011-2013; 2014-2015)
Harvard University, USA

E-mail

Jiv2@aber.ac.uk

Nejoblíbenější předměty

Britské ústavní právo, Decentralizace moci ve Velké Británii, Veřejné mezinárodní právo

Cíle

Nejprve bych chtěla dokončit vysokoškolské studium s vynikajícími výsledky a poté bych si ráda našla práci, která by mi umožnila získat zkušenosti v oblasti veřejného mezinárodního práva a lidských práv, abych mohla dále pokračovat ve studiích veřejného mezinárodního práva na některé z vysokých škol. Samozřejmě to vše se může časem změnit a tak uvidím, co se stane.

Zájmy

četba, cestování, surfování, lyžování, malba/kresba

Představení studenta

Po dokončení prvních dvou ročníků na Gymnáziu Jakuba Škody v Přerově jsem strávila jeden školní rok na střední škole v Corningu v Kalifornii. Velmi ráda na Kalifornii vzpomínám, hlavně na výlety do San Franciska a do Yosemitského národního parku. Na konci roku jsem také se svými spolužáky ,maturovala‘ a dostala jsem čestný diplom. Potom jsem se vrátila na gymnázium, abych si dodělala maturitu i na české střední škole.

V září roku 2011 jsem se rozhodla nastoupit na vysokou školu v Aberystwyth ve Walesu, abych zde studovala obor právo (hlavní obor) a mezinárodní vztahy. Je to tříletý bakalářský obor, ale po ukončení prvních dvou ročníků jsem studium na rok přerušila. Získala jsem totiž roční stáž ve Velšské vládě v Cardiffu. Pracovala jsem v divizi Ústavních záležitostí a mezivládních vztahů a moje práce zahrnovala například zkoumání právní pozice ohledně diskvalifikací do National Assembly for Wales, včetně přípravy zprávy pro vysoce postavené úředníky a ministry, a vypracování písemného stanoviska Velšské vlády ohledně diskvalifikací nebo jsem spolupracovala s velšskými právníky ohledně ústavních a širších legislativních problémů, včetně práce na případu u Ústavního soudu v Londýně. Jsem velmi ráda za tuto příležitost, díky které jsem potkala mnoho příjemných lidí a zároveň jsem mohla pracovat na velmi zajímavých tématech.

V září roku 2014 se vracím do Aberu, abych zde dokončila bakaláře.

Jitka Vrtělová
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.