Jakub Langr

* 1992

Střední škola

2004-2010 Gymnázium Nad Alejí
2010-2011 Stipendium ASSIST - McCallie School
2011-2012 Gymnázium Nad Alejí

Vysoká škola

2012-2015 University of Oxford, obor Filozofie, politika a ekonomie, UK

E-mail

james.langr@gmail.com

Nejoblíbenější předměty

Ekonomie, anglická literatura a matematika.

Cíle

S cíly jsem vcelku flexibilní. Jedna věc je jaké možnosti se objeví a rád si vyzkouším vždy něco nového. Druhá věc je jak se vyvíjí můj potenciál. Takže uvidíme; zatím chci dokončit bakalářské studium a dál zatím nevím.

Zájmy

Anglická debata, počítače a sítě, politika, ekonomie, psychologie

Představení studenta

Většinu svého středoškolského života jsem strávil v Praze - s výjimkou roku, který jsem díky jednoročnímu stipendiu ASSIST (u nás známé jako stipendium od Open Society Fund) absolvoval v Chattanooga, TN na McCallie School. Byl to skutečně obohacující rok a jsem za tuhle možnost vděčný. I toto mě mimochodem postrčilo k tomu hlásit se do Ameriky a do Anglie. Nakonec jsem byl v obou směrech velice úspěšný - nejvíce mě těší, že jsem se dostal jak na anglický Oxford, tak na americký Princeton, což jsou obě školy světového kalibru a rozhodování mezi nimi je prakticky nemožné.

Můj volný čas velice silně poznamenává anglická debata, za což jsem velice vděčný - je to něco co přineslo do mého vzdělání klíčový element kritického myšlení, který by mi jinak chyběl. Dost mi pomohlo i komplementování svého českého vzdělání tím americkým a za pár týdnů i tím britským (jedním z důvodů proč jsem se rozhodl pro Anglii byl i fakt, že jsem tam nikdy nestudoval). Co se týče mých mimoškolních úspěchů: tak v debatě jsem se dostal v několika nezávislých soutěží do pozice mistra světa anebo blízko (1. místo z 330 týmů v IPPF 2012; 1. místo ve World Online Debating Championship 2010, 2. best speaker - nejlepší nerodilý - na KPDC World Championship 2010) aj.

Pokud se chcete na cokoliv zeptat či se poradit napište mi na james.langr@gmail.com.

Jakub Langr
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.