3. prosince 2019 Eleni Chliapa

Země tanga, maté a hovězího

Tak už je to tady. Napjatě očekávaný semestr studia španělštiny v jedné z největších zemích Latinské Ameriky, Argentině. Od přijetí do programu CII Teach Argentina a koupi letenky nabralo vše opravdu rychlý spád. Co nevidět jsem seděla v letadle a vůbec porpvé směřovala mimo Evropu. Ještě rychleji jsem se ocitla v Buenos Aires, tou dobou stále poměrně chladném. Po prvním seznamovacím víkendu se všemi ostatními studenty, kteří přijeli za stejným účelem, nás vyzvedli supervizoři. Stáž mohla začít.

Náplní stáže je vyučování angličtiny na školách či institutech. Vyučovácí hodiny se samozřejmě velmi liší podle věku studentů. S menšími dětmi a teenagery spíše procvičujeme gramatiku, rozšiřujeme slovní zásobu, ale také jim povídáme o našich zemích a probíráme, jaké můžeme najít podobnosti či rozdíly. S dospělými už potom píšeme eseje a bavíme se o denních a světových tématech, jako globální oteplování, Brexit, politika v Argentině, apod. Párkrát za měsíc také pracujeme na třídenních táborech, jež se nacházejí 2 hodiny od Buenos Aires. CII tam má svůj vlastní prostor určený k realizaci těchto táborů a podobných aktivit. Tyto tři dny jsou zábavnější a hlavně uvolněnější, než vyučování ve školách, jelikož máme šanci se s dětmi více poznat, hrát hry, a ony mají šanci se opravdu ponořit do “studia” angličtiny, ale v zábavnější formě.

Tuto stáž jsem si také vybrala, protože jako jedna z mála nabízela bydlení s místní rodinou - jak lépe se taky něco dozvědět o Argentině? Před příjezdem jsem nevěděla, co očekávat jak od země samotné, tak od jídla či lidí. Hned od první interakce s místními mi ale bylo jasné, že jsou Argentinci velmi milí, usměvaví a nápomocní. Stačí se tvářit trochu ztraceně a někdo vám přiběhne poradit se vším, co potřebujete. Absolutně každý, od prodavačů v kiosku, taxikářů, až po průvodce v muzeu o vás chce zjistit co nejvíc to jde. Ale hlavně - Argentinci jsou velmi hrdí, takže vám při každé příležitosti dají tipy místa, která musíte navštívit, či jídlo, jež byste měli před odjezdem ochutnat.

V probíhajícím semestru se nás do programu přihlásilo jen 15, díky čemu spolu trávíme spoustu času a měli jsme šanci se opravdu sblížit. Pokud zrovna nepracujeme, máme možnost cestovat a poznávat krásy Argentiny. Jako první jsme se vydali na úplný sever Argentiny, do provincie Misiones, a viděli jeden ze sedmi divů světa - naprosto úchvatné vodopády “Cataratas del Iguazu”. Tohle byl opravdu unikátní zážitek, na který nikdy nezapomenu. Naší druhou destinací bylo město Bariloche, ležící na úpatí pohoří And, vzdálené více než tisíc kilometrů od Buenos Aires. Tam se nám naskytly ty nejkrásnější výhledy na hory a křištálově čistá jezera. Bariloche je prohlášeno za národní město čokolády, což jsme si samozřejmě také nemohli nechat ujít.

Za toto uplynulé období jsem toho zažila opravdu hodně a s jistotou můžu říct, že to zatím byla ta nejlepší zkušenost v mém životě, za kterou jsem nesmírně vděčná. Chtěla bych poděkovat jak Nadaci, tak i rodině za veškerou podporu, bez které bych tady nebyla. Občas se při cestování či jen procházení po Buenos Aires pozastavím a zamyslím nad tím, že jsem sama na druhém konci světa a jak je život šílený. Nicméně, stále je teprve listopad, a tak před sebou mám ještě dlouhou dobu a doufám, že i následující měsíce budou tak skvělé jako doteď.

 

Všechny články

28. února 2021

Světlo na konci tunelu

Od listopadu do konce února se toho moc nezměnilo. Školní hodiny stále probíhají online a všechny...

Více
15. listopadu 2020

Lockdown 2.0

Po mých neplánovaných, několik měsíců dlouhých prázdninách jsem se v září vydala zpátky do...

Více
26. června 2020

The University of Zoomchester

“Ty, a víš o tom, že je v Číně nějaký virus?” ptá se mamka pár...

Více
28. února 2020

Zakončení jedné etapy

Zakončení mého semestru v Argentině proběhlo úžasně. Před odjezdem jsme s kamarády stihli ještě...

Více
3. prosince 2019

Země tanga, maté a hovězího

Tak už je to tady. Napjatě očekávaný semestr studia španělštiny...

Více
18. července 2019

Konec druhého roku

Druhý univerzitní rok byl oproti tomu prvnímu skvělý. Zvládla jsem to bez jediného ubrečeného...

Více
26. února 2019

Čínské knedlíčky, červené lampióny a rok...

Po vánočním odpočinku a zakončením prvního semestru lednovými...

Více
14. listopadu 2018

Vážně už je listopad ?

Připadá mi to, jako teprve pár dní od mého odletu z Česka zpátky na univerzitu, ale konec prvního...

Více
30. června 2018

Úspěšně zakončený první rok

Ačkoli to uběhlo mnohem rychleji, než bych čekala, svůj první...

Více
25. února 2018

Únor 2018

Druhý semestr začal dvoutýdenním obdobím zkoušek, takže jsem se z vánoční pohody velice rychle...

Více
14. listopadu 2017

První dojmy z Manchesteru

„První rok na univerzitě se stejně nepočítá!“ „Po IB je první rok jako procházka růžovým s...

Více
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.