ZŠ T. Šobra se zapojí do projektu Pomáháme školám k úspěchu

Základní škola T. Šobra v Písku patří mezi tři školy v republice, které se od příštího školního roku nově zapojí do projektu Pomáháme školám k úspěchu Nadace The Kellner Family Foundation.

Projekt pomáhá zvyšovat kvalitu výuky s důrazem na individuální přístup pedagogů k žákům. Vychází z přesvědčení, že dlouhodobá vzdělávací, materiální a personální podpora pomůže učitelům lépe rozpoznávat individuální potřeby žáků, přizpůsobovat styl výuky, a dosahovat tak co nejlepších pedagogických výsledků. Do rozvoje schopností pedagogů se každoročně zapojují přední odborníci a instituce z oblasti vzdělávání. „Snažíme se podpořit pozitivní změny v českém školství,“ uvedla Renáta Kellnerová, která společně se svým manželem Petrem Kellnerem založila Nadaci The Kellner Family Foundation.

Školy zapojené do projektu získají nejméně pětiletou intenzivní podporu zaměřenou na zvyšování kvality výuky, nadace financuje například činnost asistentů pedagoga, mentorů a školních psychologů nebo nákup pomůcek pro učitele i žáky. Tři dny v týdnu bude s učiteli pracovat také pedagogická konzultantka, která jim na vyžádání poskytne zpětnou vazbu a pomáhá v situacích, kdy zkoušejí něco nového. „Projekt nám imponuje svojí formou, rozsahem podpory i dosavadními výsledky. Vidíme svoji budoucnost tak, že když už chceme pracovat na svém rozvoji, je tu nyní někdo, kdo nás podpoří. Pro naši školu je to výzva, závazek a vyznamenání, že patříme mezi vybrané kandidáty,“ říká k zařazení do projektu Pomáháme školám k úspěchu Jaroslav Volf, ředitel ZŠ T. Šobra Písek.

Školy vybírala dvanáctičlenná expertní rada složená z předních odborníků na vzdělávání. Mezi hlavní kritéria výběru patřily jasná vize školy, motivace učitelů zapojit se do náročného projektu a osobnost ředitele školy.

O projektu
Od roku 2010, kdy projekt vznikl, získalo odbornou podporu při zvyšování kvality výuky řádově 300 učitelů a ředitelů z 50 veřejných základních škol a jejich prostřednictvím přes 5000 žáků. Projekt Pomáháme školám k úspěchu je financován rodinnou nadací manželů Kellnerových, která v loňském roce na jeho realizaci poskytla více než 35 milionů korun.

Autor: (red)

Region Jižní Čechy

Další články z médií

Všechny aktuality