Zahraniční školy: Co vám dají?

Lukáš Mácha: Motorsport and Motorcycle Manufacturing Engineering, University of Derby (studuje za podpory Nadace The Kellner Family Foundation)

Jaký je váš nejlepší zážitek ze studia v zahraničí?
Nejlepším zážitkem byl testovací den na okruhu Silverstone. Stát v garážích, kde se odehrávají souboje o setiny při přezouvání v závodech královské F1, nebo vidět testovací tým Porsche byl zážitek na celý život.
Jaký je podle vás největší přínos studia v zahraničí? Největším přínosem je podle mě životní zkušenost, Se vším začínáte od nuly, bez přátel, které jste kolem sebe doma měli. Odcestujete do země, kterou neznáte, do města, ve kterém se nevyznáte. V lednici najdete jen to, co si koupíte, a na talíři, co si uvaříte, žádná maminka vám nic nepřipraví ani nevypere.

 Johana Typoltová, International Energy Sciences Po Paris, France (studuje za podpory Bakala Foundation)
Jaký je podle vás největší přínos studia v zahraničí?
V mém oboru je to určitě široké spektrum témat, s kterými se bohužel v České republice nesetkáte, alespoň ne na akademické půdě.
Myslíte si, že je studium na zahraniční škole při hledání práce výhodou? Pokud myslíte práci v České republice, pak se domnívám, že ne. Vzdělání v zahraničí tu podle mě není, bohužel, oceňováno tak jako v jiných zemích. Titul z této konkrétní školy je ale naopak výhodou při hledání práce ve Francii, neboť patří mezi vysoce ceněné školy. Takže pokud byste zůstávali, výhodu pro budoucí kariéru určitě máte.

Matouš Hartman? University of New York in Prague
Proč ses rozhodl studovat na zahraniční škole v Česku? Původně jsem studoval na státní škole, ale nebyl jsem spokojen s jejím stylem výuky. Přišlo mi, že mi to nic nedává. Vzhledem k tomu, že jsem rok studoval na střední škole v Americe, měl jsem srovnání toho stylu výuky a chtěl jsem něco takového zkusit i u nás.
Jaký je podle tebe největší přínos studia na zahraniční škole? Celý semestr musíme skutečně vynakládat úsilí, abychom předměty úspěšně završili, děláme různé eseje, domácí úkoly, skupinové projekty. Výuka je orientovaná prakticky. Profesoři se nás snaží připravit tak, abychom po škole uspěli. Nesnaží se do nás nacpat kvanta teorie, naučí nás samozřejmě to nejdůležitější, ale vždycky se vše snaží demonstrovat na konkrétním příkladu, protože většina z nich je z praxe.

Zahraniční školy: Co vám dají?

Další články z médií

Všechny aktuality