Aktuality| Vstupujeme do škol v dalších třech krajích...

Vstupujeme do škol v dalších třech krajích ČR

4. srpna 2015 Ve školním roce 2015/2016 se do projektu nově zapojí MŠ a ZŠ Tomáše Šobra v Písku (Jihočeský kraj), ZŠ Liberec, Křížanská 80 (Liberecký kraj) a ZŠ Staňkov (Plzeňský kraj).

Školy získají nejméně pětiletou intenzivní podporu zaměřenou na zvyšování kvality výuky. Nadace financuje například činnost asistentů pedagoga, školních psychologů, mentorů, vzdělávání pedagogů nebo nákup pomůcek pro učitele i žáky. Tři dny v týdnu bude také ve škole působit pedagogická konzultantka, která pomáhá učitelům v situacích, kdy zkoušejí ve výuce něco nového, a spolupracuje s vedením při plánování a vyhodnocování rozvoje školy.

„Z vítězství ve výběrovém řízení projektu Pomáháme školám k úspěchu máme velkou radost, protože se tím pro naše žáky i učitele otevírají nové možnosti a příležitosti k rozvoji. Jsme si vědomi, že nás čeká spousta nové práce, ale věříme, že projekt bude pro děti, rodiče i pedagogy přínosný a umožní naší škole rychlejší rozvoj,“ říká Jitka Suchá, ředitelka nové modelové školy, ZŠ Staňkov.

Učitelé z nových modelových škol do projektu Pomáháme školám k úspěchu oficiálně vstoupí v srpnu letošního roku účastí na dvoudenním vzdělávacím semináři. V jeho průběhu se budou zabývat zejména tím, jak efektivně plánovat pedagogický rozvoj své školy nebo jak plně využít spolupráci s asistenty pedagoga a pedagogickou konzultantkou. Zároveň budou mít i možnost seznámit se s kolegy ze základních škol, které jsou již do projektu zapojeny. Uvádějící školou pro MŠ a ZŠ Tomáše Šobra v Písku a ZŠ Křížanská v Liberci bude pražská škola ZŠ Kunratice. Základní škole Staňkov se bude věnovat ZŠ Zdice ze Středočeského kraje.

Do projektu vstupují tři nové školy
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.