Logická olympiáda

Registrace do soutěže Logická olympiáda do konce září

Logická olympiáda

Odvaž se použít vlastní rozum je sloganem soutěže Logická olympiáda, která odstartovala již 15. ročník. Registrace dětí od 3 do 20 let do základního kola probíhá na webu soutěže do konce září. Hlavním cílem je pomoci školám ve vyhledávání intelektově nadaných dětí a dětem zprostředkovat poznání, jak zábavné logické úlohy mohou být. 

Logické úlohy testují hlavně vrozené rozumové schopnosti a předpokládá jen minimální školní znalosti. Soutěž je otevřena všem dětem od 3 do 20 let a soutěžní zadání je přizpůsobené věku a schopnostem dětí. Pro nejmenší jsou připravené neverbální úlohy, tedy barevné obrázky, které malé děti hned zaujmou. I pro starší, žáky ZŠ a studenty SŠ, jsou nachystány obrázky, ale složitější a k nim i sada číselných a slovních úloh.

Děti a mladí lidé se do soutěže mohou zaregistrovat na webu soutěže. Registrovat se mohou i učitelé, kteří tak získají přehled o přihlášených studentech i o jejich výsledcích v soutěži.

Logická olympiáda

Do loňského ročníku se zapojilo 75 237 soutěžících ze 3 286 škol. Po registraci do soutěže čeká děti v říjnu základní kolo, které probíhá on-line a trvá dle věku dětí od 15 do 35 minut. Nejlepší soutěžící v každé věkové kategorii postupují do dalších kol – krajského na začátku listopadu a ty nejlepší čeká finále na konci listopadu v Praze.

Logickou olympiádu pořádá Mensa České republiky a je pro všechny soutěžící děti i zapojené učitele zdarma. Dlouholetými generálními partnery soutěže jsou OPEN GATE – gymnázium a základní škola a Nadace THE KELLNER FAMILY FOUNDATION, MŠMT, Albi a Asociace za lepší ICT řešení. Krajská kola finančně podporuje řada krajů a měst. Mediálními partnery jsou novinky.cz a Právo.

Další aktuality

Všechny aktuality