Aktuality| Od studentů: Šachy o prázdninách 2 - mistrovství...

Od studentů: Šachy o prázdninách 2 - mistrovství Evropy

30. srpna 2012 Ve čtvrtek 9. srpna jsem se vrátila z mistrovství Evropské unie v šachu (MEU), týden jsem odpočívala a hned 16. srpna jsem se vydala do Prahy na mistrovství Evropy. Tohoto mistrovství se celkem zúčastnilo cca 1 600 hráčů ze 46 zemí Evropy.

Věděla jsem, že to bude ještě těžší než na MEU. Ubytovali jsme se v Top hotelu Praha, kde se mistrovství odehrávalo.  Celý areál hotelu byl velice přísně střežen policií a ochrankou. Do hracích sálů, kde se hrálo, se dalo dostat pouze s platnou akreditací, která byla vystavena na jméno. Všichni hráči byli označeni červeně, rodiče a trenéři bíle a rozhodčí a novináři modře.

Můj trenér zde působil také jako mezinárodní rozhodčí. Hlavní rozhodčí vždy zahájil partii přesně v 15:00, a to v několika jazycích. Partie opět trvaly tři až čtyři hodiny. Hrály zde děti od 6 do 18 let ve 12 kategoriích, dívky i chlapci zvlášť. První tři kola jsem měla velice těžké soupeřky (ze Srbska, Azerbajdžánu a Rumunska) a partie jsem prohrála. Velice mne i mého trenéra mrzelo, že se mi nedaří vyhrát.  Čtvrtý den jsem porazila soupeřku z Moldávie, z čehož jsem měla velkou radost. V 7. a 8. kole jsem porazila Rusku a Portugalku. Když jsem porazila reprezentantku z Ruska, trenér mne pochválil, neboť Rusové patří mezi nejlepší šachisty světa. Poslední kolo jsem po 4 hodinách prohrála s hráčkou ze Skotska. 

Po deseti dnech jsem se vrátila domů a zbylo mi jen pár dní do začátku školního roku. I když se mi nepodařilo získat medaili, jsem moc ráda, že jsem si mohla poměřit síly se špičkovými hráči z celé Evropy. Ráda bych tímto poděkovala Nadaci The Kellner Family Foundation za to, že mi přispěla na obě mezinárodní soutěže. Příští rok se bude konat mistrovství Evropské unie v ČR v Beskydech. Budu muset velice pilně trénovat, abych se na MEU opět nominovala.  Již samotná nominace obnáší umístit se na prvních třech místech na mistrovství České republiky.

  Eliška Kalinová, studentka Open Gate, sekunda

Eliška Kalinová - šachy
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.