Aktuality| Mentoringový program pro studenty projektu...

Mentoringový program pro studenty projektu Univerzity

18. prosince 2015 Myslíte si, že studovat v zahraničí je občas komplikované? Chtěli byste se s někým, kdo má vlastní zkušenosti, poradit? Nebo hledáte jen nezávislý názor? Pak může být mentoringový program právě pro vás.

Nadace The Kellner Foundation se spojila s Katkou Smolárovou a Adamem Kolesou, absolventy zahraničních univerzit, kteří nabízí studentům zařazeným do projektu Univerzity mentoringovou pomoc.

Nabídka Katky a Adama zahrnuje tyto možnosti:
Díky pravidelnému kontaktu s mentorem se můžeš na svět v zahraničí podívat jinýma očima, promyslet si co tě baví a co to znamená pro přemýšlení o tvé budoucnosti. Mentor pro tebe může být zdrojem informací, nápadů či kontaktů na další lidi.

Co nabízíme
Pokud se zapojíš do mentoringového programu, očekávej pravidelný kontakt s mentorem (ať už osobně nebo přes Skype) asi jednou měsíčně. Mentoringové vztahy fungují nejlépe, pokud si vždy přichystáš nějaké téma, které tě momentálně trápí a diskuzi, se kterou bys chtěl trávit čas.

Kdo jsme

 

 

 

 

 
Katka Smolárová
Po střední škole v Bratislavě jsem odešla na studia bakaláře matematiky do Londýna. Následně jsem strávila rok v Oxfordu, kde jsem se soustředila na obor finanční ekonomie. Práci jsem si pak našla v Praze v konzultační společnosti McKinsey. Po dvou letech mě ale opět chytil studentský duch a teď studuji MBA na Harvardu.
 


Adam Kolesa

Rád bych se s vámi podělil o mé zkušenosti studia v zahraničí, a to jak v rámci programu Erasmus, tak na vlastní pěst. Mám za sebou bakalářská studia ekonomie a diplomacie v Praze a v Madridu. Magisterský titul jsem posléze získal na univerzitě v Edinburghu, ve Skotsku. Po ukončení studia jsem nastoupil do konzultační společnosti McKinsey, kde jsem pracoval dva roky jako analytik. Poté jsem rok studoval v Singapuru program MBA. Nyní jsem opět zpátky v McKinsey jako projektový manažer.

Proč to děláme
Sami jsme nějaký čas strávili v zahraničí. Při pohledu zpět vidíme, že by nám mnohdy pomohlo, kdybychom znali někoho, kdo by nám na základě vlastní zkušenosti mohl poradit. Rádi bychom proto tuto možnost poskytli jiným studentům a snad jim tak dokázali pomoct neudělat ty samé chyby, které jsme udělali my.

Pokud budete chtít využít mentoringové pomoci od Katky nebo Adama, napište nám email na horinkova@kellnerfoundation.cz.

 

Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.