Aktuality| Od studentů: Šachy o prázdninách 2 - mistrovství...

Od studentů: Šachy o prázdninách 2 - mistrovství Evropy

30. srpna 2012 Ve čtvrtek 9. srpna jsem se vrátila z mistrovství Evropské unie v šachu (MEU), týden jsem odpočívala a hned 16. srpna jsem se vydala do Prahy na mistrovství Evropy. Tohoto mistrovství se celkem zúčastnilo cca 1 600 hráčů ze 46 zemí Evropy.

Věděla jsem, že to bude ještě těžší než na MEU. Ubytovali jsme se v Top hotelu Praha, kde se mistrovství odehrávalo.  Celý areál hotelu byl velice přísně střežen policií a ochrankou. Do hracích sálů, kde se hrálo, se dalo dostat pouze s platnou akreditací, která byla vystavena na jméno. Všichni hráči byli označeni červeně, rodiče a trenéři bíle a rozhodčí a novináři modře.

Můj trenér zde působil také jako mezinárodní rozhodčí. Hlavní rozhodčí vždy zahájil partii přesně v 15:00, a to v několika jazycích. Partie opět trvaly tři až čtyři hodiny. Hrály zde děti od 6 do 18 let ve 12 kategoriích, dívky i chlapci zvlášť. První tři kola jsem měla velice těžké soupeřky (ze Srbska, Azerbajdžánu a Rumunska) a partie jsem prohrála. Velice mne i mého trenéra mrzelo, že se mi nedaří vyhrát.  Čtvrtý den jsem porazila soupeřku z Moldávie, z čehož jsem měla velkou radost. V 7. a 8. kole jsem porazila Rusku a Portugalku. Když jsem porazila reprezentantku z Ruska, trenér mne pochválil, neboť Rusové patří mezi nejlepší šachisty světa. Poslední kolo jsem po 4 hodinách prohrála s hráčkou ze Skotska.

Po deseti dnech jsem se vrátila domů a zbylo mi jen pár dní do začátku školního roku. I když se mi nepodařilo získat medaili, jsem moc ráda, že jsem si mohla poměřit síly se špičkovými hráči z celé Evropy. Ráda bych tímto poděkovala Nadaci The Kellner Family Foundation za to, že mi přispěla na obě mezinárodní soutěže. Příští rok se bude konat mistrovství Evropské unie v ČR v Beskydech. Budu muset velice pilně trénovat, abych se na MEU opět nominovala.  Již samotná nominace obnáší umístit se na prvních třech místech na mistrovství České republiky.